SWISS KRONO

Historia marki Swiss Krono rozpoczyna się w 1966 roku, w małej szwajcarskiej miejscowości Menznau, gdzie zostaje uruchomiony pierwszy zakład płyt wiórowych.

Podstawą filozofii Swiss Krono Group jest przekonanie, że prawdziwie użyteczne dla człowieka są tylko produkty przyjazne i bezpieczne dla środowiska. Dlatego firma od początku działalności realizuje w praktyce zasadę zrównoważonego rozwoju i wykorzystuje w produkcji materiały oznaczone certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council).

Ważnym momentem w historii Swiss Krono jest uruchomienie w 1994 roku oddziału firmy w Żorach. Swiss Krono jest liderem produkcji płyt i wyrobów drewnopodobnych w Polsce. Obecnie w skład grupy Swiss Krono wchodzi jedenaście zakładów produkcyjnych, m.in w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Rosji, Stanach Zjednoczonym.

Aktualna oferta obejmuje produkty drewnopodobne z trzech branż – meblarskiej, budowlanej i wykończeniowej.

W 1997 roku Swiss Krono nawiązuje współpracę z firmą Heban, która staje się autoryzowanym przedstawicielem marki. W stałej ofercie posiadamy wszystkie rodzaje płyt wiórowych, MDF, płyt laminowanych, blatów kuchennych, oraz płyt HPL.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności.